Образователната програма „Музика и техника” е подходяща за деца на възраст от 7 до 13 години и е съобразена с учебния материал по Музика за I-IV клас.

Програмата включва:

любопитно и достъпно за децата представяне на някои от елементите на музиката. Използват се лесни за възприемане примери и обяснения за връзката между музиката и техниката.
-посредством графики и лесноусвоими музикални примери се демонстрират полифоничните техники „остинато”, „огледало”, „секвенция” и „рак”.
-на участниците се показват музикалните инструменти в експозицията на музея, като се обясняват техните прилики и разлики, базирани на принципа им на -звукоизвличане (пиано, хармониум).
-децата имат възможността сами да се опитат да възпроизведат някои лесни мелодии („Мила моя мамо”) на звукови тръби, прилагайки придобитите знания.

Времетраене: 45 минути
Участници: от 2 до 25
Материали: осигуряват се от музея
Цена: до 10 участници - 25 лв.; от 11 до 25 участници - 35 лв

Програмата се извършва след предварително записване на тел. 029318018.